5 najlepších projektov Visual gangu v roku 2017

V roku 2017 sme sa podieľali na mnohých zaujímavých projektoch. Týchto 5 spoluprác si ceníme najviac!

1. Ozbrojené sily Slovenskej republiky

Zadaním bolo zachytenie priebehu výcviku nových vojakov. Od prvého dňa v kasárňach, cez nástup, streľbu až po ovládanie bojových vozidiel. Počas realizácie nám armáda SR nechala voľné ruky, čo nám prácu výrazne uľahčilo. Počas polročného kontraktu sme za pomoci Martinskej zložky OS vytvorili náborové video a fotografie, ktoré podľa reakcií pripomínajú scény z vojnového filmu. Jednotlivé verzie videa sme vždy prechádzali so zadávateľom a konzultovali ich aj s kolegami z video praxe. Finálny výsledok si všetci môžete pozrieť nižšie.

2. BLINNKER

Všetko to začalo obyčajným večerným telefonátom. Človek na druhej strane linky po nás chcel “nejaké” prezentačné video pre svoj začínajúci projekt. Vôbec nás vtedy nenapadlo, že to bude jeden z najväčších projektov roku 2017! Žijeme v dobe startupov, kedy je realizácia projektov, čo sú zatiaľ “iba na papieri” oveľa jednoduchšia ako v minulosti. Pre slovenský startup Blinnker sme vyhotovili sériu reklamných videí, ktoré ukázali kľúčové funkcie a ich služby.

S chalanmi z Kreativ gangu pustili do kreatívy, ktorá bola klientom prijatá veľmi pozitívne. Následne začali dva mesiace plánovania a príprav. Adam Pavelka, s ktorým sme na spoločnej vlne a s ktorým sme úspešne spolupracovali už v minulosti sa pohotovo zhostil úlohy režiséra. Spoločne sme vytvorenú kreatívu premenili na scenár a začali 4 dni natáčania. Čakalo nás natáčanie v dvoch štúdiách, štyroch rôznych v exteriéroch a množstvo náročných presunov.

Postprodukcia nám šla od ruky, jediný problém nastal potom, čo si klient vyžiadal zakomponovanie hudby podľa skladby, ktorá sa mu „páčila”. Do odovzdania nám ostávalo len iba pár dní, takže sme oslovili Janka Lednického alias JOFRE, ktorý vytvoril novú skladbu presne podľa zadania. „Custom“ hudbu sme použili v dvoch zo šiestich spotov. Ako hodnotíte výsledok?

3. ŠARIŠ – 50. výročie

Šariš oslavoval “päťdesiatku”, čo znamenalo poriadne veľkú kampaň. V Triade to vymysleli a my spolu s Kreativ gangom sme to celé zastrešili produkčne. S chalanmi to ťaháme od úplného začiatku, takže spoločne vieme, že nieje nič čo by sme nedokázali. Ako napríklad natočenie 5 rôznych videí počas 6 hodín…

Nie je to prvý krát, čo za nami prišli s náročným projektom, pre veľkého klienta. Na finálny výsledok sme však plným právom hrdí.

4. HSF

Firma HSF Systems realizuje obrovské projektové stavby ako Hangair, Möbelix, Europa SC a podobne. Kampaňové a priestorové fotografie Hangairu (ktorý je zhodou okolností našim bratislavským sídlom) zaujali hlavnú stavebnú firmu, ktorá tento projekt realizovala. Už po prvom stretnutí sme vedeli, že pôjde o neštandardné zadanie,čo nebolo obmedzené takmer ničím. Celkový vizuál a kreatíva tak ostali iba na nás. Najzásadnejšou podmienkou klienta bolo vytvorenie fotografií objektov, avšak s pridaním prvku pohybu a života.

Pomocou požiarnej techniky sme na betónové plochy pred objektami vyliali vodu, ktorá vytvorila nádherný zrkadlový efekt. Z fotiek sme tak dostali oveľa silnejšiu atmosféru. Najväčším problém však bolo načasovanie celého fotenia. Západ slnka a ideálne svetelné podmienky totiž trvali len necelých 20 minút.

Synchronizácia svetla, zábleskových svetiel, schnutie plochy a vozidiel tak, aby do seba všetko dokonale zapadlo chcelo niekoľko hodín náročných príprav.

5. ADIDAS Predator Slovensko

Koncom roka sme sa dostali k zaujímavému projektu od ešte zaujímavejšieho klienta. Kolegovia z Kreativ gangu dostali mimo ďalších aktivít, ktoré zastrešovali, za úlohu vytvoriť foto a video vizuál k znovu uvedeniu legendárnych kopačiek ADIDAS Predator. My sme spolu s Michalom Babincom ako Supervising Art Directorom sme vytvorili scenár podľa vopred vymyslenej kreatívy.

Na celé natáčanie sme mali vyhradené len 4 hodiny a jeho súčasťou bolo aj kampaňové fotenie a rozhovor pre televíziu.

Vedeli sme, že čas hrá proti nám. Natáčanie a fotenie navyše komplikoval západ slnka, takže svetelné podmienky na scéne sa neustále menili. Vďaka skvelému prístupu hráčov Roba Vitteka a Adama Zreláka a dobrej príprave nášho štábu sme to stihli. Za sebou tak máme ďalší úspešný projekt a spokojného klienta.

Počas minulého roka sme stihli množstvo výnimočných projektov, ktorými sa však zatiaľ nemôžme pochváliť. Postupne vám ich však prinesieme počas roka 2018 a rozhodne sa máte na čo tešiť. Aj v tomto roku budeme robiť všetko preto, aby sme našu vlastnú latku zdvihli opäť vyššie.